بهبود استرس با عبارات تاکیدی مثبت

/, قانون جذب, هدفگذاری/بهبود استرس با عبارات تاکیدی مثبت

بهبود استرس با عبارات تاکیدی مثبت

زندگی ما بازتابی است از گفتگوها و اندیشه های درونی مان، به این معنی که چنانچه ما مدام افکار منفی و استرس آور را در ذهن خود تکرار نماییم هم اعتماد به نفس خود را از دست می دهیم و هم اینکه از استرس سرشار می گردیم. باید توجه کنید که شما به همان فردی تبدیل می شوید که همیشه در ذهن دارید، اگر مدام به خود گوشزد می کنید که از مواجهه با سایر افراد جامعه وحشت دارید و با قرار گرفتن در جمعیت دچار استرس خواهید شد در نهایت به همچین فردی تبدیل می شوید و به این سادگی هم نمی توانید از قالب این شخصیت خارج شوید. مبحث امروز ما در رابطه با بهبود استرس با عبارات تاکیدی مثبت است. در بسیاری از مواقع ما با تکیه بر عبارات تاکیدی منفی، اتفاقات و رویدادهای ناخوشایندی را به سوی خود جذب می کنیم، درست همان اتفاقاتی که دوست نداریم هرگز برایمان رخ دهند ولی چون بیش از اندازه روی آنها تمرکز می کنیم، ناخواسته آنها را به زندگی خود هدایت می کنیم.

در این مطلب به شما می گوییم که بهبود استرس با عبارات تاکیدی مثبت چگونه امکان پذیر خواهد بود.

بهبود استرس با عبارات تاکیدی مثبت

بهبود استرس با عبارات تاکیدی مثبت

نکته مهمی که در رابطه با عبارات تاکیدی مثبت باید مد نظر داشته باشید این است که شما باید حقیقتاً این جملات قدرتمند را باور داشته باشید، نه اینکه صرفاً طوطی وار آنها را با خود تکرار کنید. وقتی با باور قلبی عبارات تاکیدی مخصوص به خود را با خود تکرار می کنید متوجه می شوید که چگونه زندگیتان تغییر می کند و درهای رحمت الهی بسوی شما باز می شود، حال می رویم سراغ نکات مهم بهبود استرس با عبارات تاکیدی مثبت :

۱ – برای بهبود استرس و رهایی از این احساس آزار دهنده لازم است در ابتدا فهرست اهداف خود را تهیه کرده و آنها را بر اساس اولویت طبقه بندی نمایید. سپس اهداف خود را در قالب یک عبارت تاکیدی مثبت پیاده کرده و آن را یادداشت نموده و در طول روز بارها با خود تکرار نمایید.

بعنوان مثال اگر هدف شما این است که کسب و کار خود را توسعه بخشید و در زمینه شغلی خود فردی موفق شوید می توانید بگویید : “من در شغل خودم یکی از موفق ترین افراد هستم و هر روز فرصت ها و افراد مناسبی سر راهم قرار می گیرند که موجب می شوند من موفقتر از روز قبل باشم!”

شما می توانید عبارات تاکیدی مثبت مخصوص به خود را با توجه به شرایط و نیازهای خود بسازید و آن را بیان کنید.

۲ – نوشتن یک بار عبارات تاکیدی مثبت کافی نیست، باید هر روز عباراتی که در بالاترین اولویت شما قرار دارند را بنویسید و تکرار کنید. این کار درست مثل مشق نوشتن است و موجب می شود بخوبی آن جملات موثر و سازنده در اعماق ذهن شما حک شوند.

۳ – سعی کنید عبارات تاکیدی مثبت را به گونه ای بیان کنید که انگار همین حالا رویاهایتان تحقق یافته و به اهدافتان دست پیدا کرده اید. از افعال زمان حال استفاده نمایید.

توسط |۱۳۹۷-۶-۳۱ ۲۰:۳۹:۵۸ +۰۳:۳۰مهر ۱ام, ۱۳۹۷|عمومی, قانون جذب, هدفگذاری|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

آزاده ملک زاده

دیدگاه خود را بنویسید