روش های رفع اضطراب – قسمت هشتم : رفع اضطراب با تصویرسازی

//روش های رفع اضطراب – قسمت هشتم : رفع اضطراب با تصویرسازی

روش های رفع اضطراب – قسمت هشتم : رفع اضطراب با تصویرسازی

در این مطلب از سلسله مقالات رفع اضطراب قصد داریم به مبحث رفع اضطراب با تصویرسازی بپردازیم. چنانچه شما یا نزدیکانتان از مشکل اضطراب رنج می برید مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد می کنیم.

رفع اضطراب با تصویرسازی

رفع اضطراب با تصویرسازی

اگر به اعماق ذهنتان مراجعه کنید متوجه می شوید که یک چیز در میان تمامی انسان ها مشترک است. مهم نیست پیر باشید یا جوان، ثروتمند باشید یا فقیر و موفق باشید یا شخصی شکست خورده، در وجود همه ما جرقه ای وجود دارد که می خواهد یک زندگی استثنایی و رویایی برای ما رقم بزند. جرقه ای که اگر به حد کافی به آن کرده و آن را تقویت نمایید زندگیتان را دگرگون می سازد. این جرقه همان رویاها و اهداف ما هستند که اغلب توسط افراد نادیده گرفته می شوند، چرا که فرد گمان می کند به دلایل مختلف شایستگی دستیابی به رویاهایش را دارا نیست.

تقویت اهداف و رویاها و بالبع دستیابی به آنها بدون تصویرسازی امکان پذیر نیست، علاوه بر این اضطراب که یکی از مخرب ترین عوامل دستیابی به اهداف است نیز می توان با تصویرسازی ذهنی به کلی ریشه کن گردد. در ادامه به تکنیک های رفع اضطراب با تصویرسازی ذهنی اشاره می کنیم.

ایجاد نگرش سالم با تصویر سازی

۱ – رویاهای خود را یادداشت کنید.

مهم نیست در حال حاضر چقدر مضطرب، پریشان و شکست خورده هستید، قطعاً رویاهایی شیرین و دوست داشتنی در اعماق ذهنتان در انتظارتان هستند تا آنها را تقویت کرده و در زندگی واقعیتان خلق نمایید.

اولین گام در این راه یادداشت نمودن دقیق و کامل اهدافتان است. شاید به این نکته بی توجه باشید ولی کلمات وقتی روی کاغذ نوشته می شوند سرشار از انرژی و قدرتند، نیرویی که می توانید در جهت برآورده کردن رویاهایتان از آن کمک بگیرید.

۲ – هر روز با صدای بلند رویاهایتان را بخوانید.

سعی کنید در این مرحله با استفاده از جملات تاییدی مثبت خود را در مسیر دستیابی به رویاهایتان قرار دهید. همانطور که گفتیم کلمات سرشار از انرژی هستند و این انرژی زمانی که مکرر به زبان آورده شوند به اوج خود خواهد رسید. بنابراین تا جایی که می توانید اهدافتان را به زبان آورده و آنها را تکرار نمایید. البته ترجیحاً این عمل را در تنهایی و خلوت انجام دهید چون اگر شما از اهداف و رویاهایتان با دیگران صحبت کنید و به هر دلیلی از دستیابی به هدفتان باز بمانید، به شدت دچار سرخوردگی و شکست شده و نزد آن شخص احساس حقارت خواهید کرد.

۳ – اهدافتان را با جزئیات کامل در ذهن به تصویر بکشید.

هر روز دو بار (یک بار صبح ها درست بعد از بیدار شدن و یک بار شب ها پیش از خواب) رویاهایتان را با جزئیات کامل در ذهنتان پرورش دهید. بعنوان مثال اگر آرزوی خرید اتوموبیلی گران قیمت و مدل بالا را دارید خود را در حال رانندگی با آن اتوموبیل تصور کنید، در حالیکه در جاده ای زیبا و سرسبز به پیش می رانید شیشه اتوموبیل را پایین آورده و خنکی باد را روی صورتتان احساس کنید.

توسط |۱۳۹۷-۱۰-۸ ۱۵:۴۱:۱۹ +۰۳:۳۰دی ۸ام, ۱۳۹۷|رفع اضطراب و استرس|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

آزاده ملک زاده

دیدگاه خود را بنویسید