روش های رفع اضطراب – قسمت چهارم : ورزش ذهنی

//روش های رفع اضطراب – قسمت چهارم : ورزش ذهنی

روش های رفع اضطراب – قسمت چهارم : ورزش ذهنی

در این مطلب از سلسله مقالات رفع اضطراب قصد داریم به مبحث رفع اضطراب با ورزش ذهنی بپردازیم. چنانچه شما یا نزدیکانتان از مشکل اضطراب رنج می برید مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد می کنیم.

 رفع اضطراب با ورزش ذهنی : یوگا

راهکار رفع اضطراب با یوگا

تمامی ورزش های هوازی با افزایش سطح دوپامین و اندروفین مغز موجب کاهش استرس، اضطراب و بهبود خلق و خوی فرد می شوند، ولی برخی از این ورزش ها برای بهبود اختلالات خلقی و روانی شخص تاثیر بیشتری دارند که یوگا یکی از این ورزش هاست.

تمرینات یوگا سیستم های واکتش استرس را در بدن مدیریت می کنند، در نتیجه از تحریکات فیزیولوژیکی فرد مانند کاهش ضربان قلب و فشار خون کاسته می شود.

رفع اضطراب با ورزش ذهنی : مدیتیشن

راهکار رفع اضطراب با مدیتیشن

مدیتیشن و مراقبه می توانند بهتر از داروهای شیمیایی رفع اضطراب و استرس این مشکل بزرگ را برطرف نماید. مدیتیشن با در هم شکستن الگوها و تفکرات منفی فرد، وی را از اضطراب دور می کند. حتی دیده شده افرادی که در تمام مدت زندگی خود دچار اضطراب و اختلالات خلقی بوده اند، با انجام مداوم مدیتیشن، نگرانی و اضطراب خود را کاهش داده و یک زندگی عادی و دور از ناهنجاری های روانی را تجربه کنند.

در حقیقت مدیتیشن دوباره مغز شما را برنامه ریزی کرده و احساسات درونی منفی را به حداقل ممکن می رساند. اگر روزی فقط ۱۰ دقیقه از زمان خود را به مراقبه اختصاص دهید می توانید نتایج معجزه آسای آن را در بهبود وضعیت خلقی و روحیتان به چشم ببینید.

رفع اضطراب با ورزش ذهنی : تنفس عمیق

راهکار رفع اضطراب با تنفس عمیق

یکی از بهترین راهکارهایی که می توانید در هر زمان و هر مکانی که اضطراب به سراغتان می آید بکار گیرید تنفس عمیق است. تنفس عمیق به هیچ ابزار یا پیش شرط هایی نیاز ندارد. در بسیاری از مواقع که مضطرب می شوید می توانید فقط با چند تنفس عمیق سطح استرس، اضطراب و ترس خود را کم کنید. قبلاً به تکنیک تنفس عمیق برای کاهش استرس پرداخته ایم، به شما پیشنهاد می کنیم به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

رفع اضطراب با ورزش ذهنی : استراحت کافی

راهکار رفع اضطراب با استراحت

یکی از دلایل ابتلا به اضطراب در اشخاص، نداشتن استراحت کافی و خواب با کیفیت است. خستگی جسمی و روانی از طریق استرس، اضطراب و اختلالات خلقی در زندگی اشخاص نمایان می شود. برای رفع اضطراب مهم است که استراحت کافی و خواب با کیفیتی داشته باشید. منظور ما از خواب با کیفیت این است که به اندازه، عمیق و مفید بخوابید، بعنوان مثال ۸ ساعت خواب برای یک فرد سالم ایده آل است. اگر می خواهید خواب با کیفیتی را تجربه کنید، هرگز گوشی موبایل خود را به رختخواب نبرید. سعی کنید شب ها گوشی خود را در اتاق دیگری گذاشته و با خیال راحت و فارغ از هیاهوی شبکه های اجتماعی خوابی سالم و بی دغدغه را برای خود رقم بزنید.

توسط |۱۳۹۷-۹-۶ ۲۰:۳۸:۳۸ +۰۳:۳۰آذر ۷ام, ۱۳۹۷|رفع اضطراب و استرس|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

آزاده ملک زاده

دیدگاه خود را بنویسید