روش های رفع اضطراب – قسمت سوم : ورزش جسمی

//روش های رفع اضطراب – قسمت سوم : ورزش جسمی

روش های رفع اضطراب – قسمت سوم : ورزش جسمی

در این مطلب از سلسله مقالات رفع اضطراب قصد داریم به مبحث رفع اضطراب با ورزش بپردازیم. چنانچه شما یا نزدیکانتان از مشکل اضطراب رنج می برید مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد می کنیم

رفع اضطراب با ورزش

ورزش و فعالیت های فیزیکی علاوه بر اینکه موجب بهبود سلامت جسمی فرد می شود، می تواند برای رفع اضطراب، استرس، خستگی و بهبود هوشیاری و تمرکز کمک بزرگی باشد.

همانطور که می دانید اضطراب بطور مستقیم روی مغز تاثیر می گذارد، مغز نیز این احساس مخرب را از طریق اتصالات عصبی به سراسر بدن منتقل می کند، البته عکس این موضوع نیز امکانپذیر است و ما می توانیم از طریق همین اتصالات عصبی احساس خوبی را که از طریق فعالیت های ورزش دریافت کرده ایم را مستقیماً به مغز ارسال کرده و حال خوبی را تجربه کنیم. بخاطر همین است که بسیاری از محققان وکارشناسان اصرار دارند که رفع اضطراب با ورزش امکانپذیر است. فعالیت های ورزشی در بدن به تولید اندورفین می پردازند. اندورفین ها مسکن های طبیعی بوده و احساس آرامش را به فرد القا می کنند.

در ادامه قصد داریم ۳ روش رایج برای رفع اضطراب با ورزش را برایتان شرح دهیم.

پیاده روی

تاثیر پیاده روی بر کاهش اضطراب

هر زمان که دچار اضطراب شدید پیش از هر اقدامی کفش های کتانی خود را به پا کرده و به پیاده روی بروید. پیاده روی اندورفین را در بدن شما افزایش داده، همچنان که قدم می زنید این هورمون ها در بدن آزاد شده و احساس خوشایندی وجودتان را فرا می گیرد. بهتر است در هنگام پیاده روی به موزیک های مورد علاقه خود نیز گوش دهید تا اضطراب خیلی سریع از شما دور گردد. قدم زدن و پیاده روی به همراه دوستان نیز تاثیر ویژه ای در کاهش اضطراب دارد.

شنا

ورزش شنا و رفع اضطراب

در مبحث رفع اضطراب با ورزش ، آرامش بخش ترین ورزشی که می تواند به شما کمک کند ورزش شناست. حتی اگر شنا هم بلد نیستید باز هم قرار گرفتن و غوطه ور شدن در استخر، دریا و یا حتی یک وان یا حوضچه پر از آب می تواند تاثیر زیادی در آرامش روحی و جسمی شما داشته باشد.

ماساژ عضلات

رفع اضطراب با ماساژ عضلات

یکی از ویژگیهای بدن انسان، دارا بودن نقاطی حساس و متصل به اعضای حیاتی بدن مانند مغز، چشم، قلب، معده و دیگر جوارح می باشد. لذا با شناخت این نقاط و ماساژ این قسمت ها می توان هر نقطه از بدن یا عضوی مشخص را به ارامش رساند. علت این ارتباط وجود رشته های عصبی بسیار حساس است که با ماساژ دادن سیگنالهای ارام کننده را ابتدا به مغز و سپس به دیگر اعضا ارسال می کند. نقاط بسیار مناسب برای ماساژ عضلات شامل کف پا، پشت دست و انگشتان، شانه ها، پشت، گردن ، صورت و کف سر می باشد.

توسط |۱۳۹۷-۸-۳۰ ۰۰:۲۹:۴۴ +۰۳:۳۰آبان ۳۰ام, ۱۳۹۷|رفع اضطراب و استرس|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

آزاده ملک زاده

دیدگاه خود را بنویسید