روش های رفع اضطراب – قسمت دوم : گیاهان دارویی

//روش های رفع اضطراب – قسمت دوم : گیاهان دارویی

روش های رفع اضطراب – قسمت دوم : گیاهان دارویی

در این مطلب از سلسله مقالات رفع اضطراب قصد داریم به مبحث رفع اضطراب با گیاهان دارویی بپردازیم. چنانچه شما یا نزدیکانتان از مشکل اضطراب رنج می برید مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد می کنیم.

رفع اضطراب با گیاهان دارویی

هر یک از ما ممکن است در طول زندگی خود با شرایط و مشکلات گوناگونی مواجب شویم که در ما تولید اضطراب نمایند. چنانچه این اضطراب را درمان نکرده و برای رفع آن اقدام نکنیم می تواند اثرات نامطلوبی در سلامت جسمی و روانی ما به وجود آورد.

برای از بین بردن اضطراب روش های گوناگونی وجود دارد، در مطلب قبل به موضوع رفع اضطراب با تغذیه مناسب پرداختیم، در این مطلب نیز بررسی می کنیم که آیا رفع اضطراب با گیاهان دارویی ممکن است و اینکه کدام گیاهان دارویی می توانند اضطراب را از ما دور کنند.

گیاهان دارویی موثر در رفع اضطراب

سنبل الطیب

رفع اضطراب با سنبل الطیب

سنبل الطیب حاوی موادی است که مغز را تحریک کرده و موجب کاهش تنش و هیجان در فرد می گردد. این گیاه دارویی خستگی را برطرف نموده و موجب آرامش شخص می شود، بنابراین می توان از سنبل الطیف بعنوان یک خواب آور و آرامبخش طبیعی و بی ضرر استفاده کرد.

بابونه

رفع اضطراب با بابونه

گیاه بابونه خواص بسیاری دارد و اگر هر روز حداقل یک فنجان دمنوش بابونه طبیعی مصرف کنید می توانید خود را در مقابل بسیاری از بیماری های جسمی و روحی واکسینه نمایید.

بابونه یک آرامبخش طبیعی است، این گیاه هیجان را در شخص به حداقل ممکن رسانده و او را از حس خوب آرامش سرشار می کند. خاصیت آرامبخشی بابونه تنها شامل ذهن نمی شود، بلکه این گیاه موجب آرامش جسمی و عضلانی شده و شخص را از دردها و انقبضات عضلانی رهایی می بخشد.

ریحان مقدس

رفع اضطراب با ریحان مقدس

ریحان مقدس با ریحان معمولی فرق دارد. این گیاه سرشار از خاصیت است به همین دلیل به نام ملکه گیاهان نیز شهرت دارد. ریحان مقدس در بین مردم هند گیاهی بسیار مقدس برشمرده می شود.

مطالعاتی که بر روی ریحان مقدس انجام شده نشان می دهد این گیاه موجب کاهش استرس شده و بی خوابی، خستگی و فراموشی در فرد را معالجه می کند. کسانی که روزی یک فنجان چای ریحان مقدس بنوشند در برابر اضطراب، استرس، نگرانی و افسردگی ایمن می گردند.

زردچوبه

رفع اضطراب با زردچوبه

زردچوبه حاوی ماده فعال کورکومین است که موجب کاهش التهاب و استرس در فرد شده و یک ضد اضطراب طبیعی و قدرتمند است. کورکومین سبب می شود اسید چرب دوکوزاهگزانوئیک اسید در بدن افزایش یابد که این خود به کاهش اضطراب و استرس منجر خواهد شد.

هر گاه احساس اضطراب و استرس کردید کافی است یک فنجان چای زردچوبه میل کنید، در نهایت تعجب خواهید دید دیگر از اضطرابی که به آن دچار بودید اثری نیست.

توسط |۱۳۹۷-۸-۲۳ ۱۷:۳۸:۱۵ +۰۳:۳۰آبان ۲۳ام, ۱۳۹۷|رفع اضطراب و استرس|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

آزاده ملک زاده

دیدگاه خود را بنویسید