روش های رفع اضطراب – قسمت اول : تغذیه مناسب

//روش های رفع اضطراب – قسمت اول : تغذیه مناسب

روش های رفع اضطراب – قسمت اول : تغذیه مناسب

اگر بخواهیم به زبان ساده اضطراب را توضیح دهیم می توانیم بگوییم اضطراب پاسخ طبیعی بدن به استرس و عوامل استرس زا است. بسیاری از مردم در سراسر دنیا به این درد مشترک دچارند. عوامل مختلفی می توانند در فرد احساس اضطراب ایجاد نمایند، بعنوان مثال اولین روز حضور در جمعی غریبه، شرکت در یک مصاحبه شغلی و برگزاری کنفرانس و سخنرانی برای گروهی از مخاطبین می تواند برای قوی ترین شخصیت ها نیز تولید اضطراب نماید، بنابراین لازم است که ما از روش های رفع اضطراب اطلاع یابیم تا بتوانیم در صورت لزوم آنها را بکار بسته و خود را از این احساس مخرب و منفی رها کنیم.

مدرسه موفقیتی مدیراستار قصد دارد در ۱۵ مقاله شما را با انواع روش های رفع اضطراب آشنا کند. در این مطلب به اولین بخش از این سلسله مقالات با موضوع رفع اضطراب با تغذیه مناسب خواهیم پرداخت.

رفع اضطراب با تغذیه مناسب

مصرف ویتامین ب

مصرف ویتامین ب برای رفع اضطراب

سالهاست که محققین با انجام آزمایش های فراوان به این باور رسیده اند که مصرف مقدار کافی ویتامین ب بصورت روزانه می تواند بطور کلی اضطراب را از شخص دور کند. ویتامین ب بعنوان ویتامین استرس معروف است و مهمترین ویتامین برای رفع اضطراب همین ویتامین است.

برای از بین بردن علائم اضطراب می توانید با مشورت پزشک معالجتان از مکمل های ویتامین ب استفاده نموده و یا این ویتامین را از طریق مصرف مواد ارگانیک دریافت نمایید.

ویتامین ب در ماهی، لوبیا، پسته، گوشت، موز، ارده، بوقلمون، سیب زمینی، آجیل، جگر، مرغ، سبزیجات برگ سبز، زرده تخم مرغ، سبوس، کلم بروکلی، قارچ و… وجود دارد.

مصرف ویتامین د

مصرف ویتامین د برای رفع اضطراب

ویتامین د یکی دیگر از ویتامین هایی است که ارتباطی مستقیم با سیستم اعصاب فرد دارد. تحقیقات نشان داده کمبود این ویتامین در بدن موجب می شود شخص در صورت مواجه شدن با کوچکترین عوامل استرس زا، کنترل خود را از دست داده و مضطرب گردد. همچنین کمبود با عواملی دیگر همچون کاهش نور خورشید در فصول سرد سال موجب می شود فرد به اختلال عاطفی فصلی یا SAD دچار شود.

شما می توانید با مصرف مکمل های ویتامین د این ویتامین را دریافت کنید ولی بهتر است از طریق خوردن مواد غذایی سرشار از ویتامین د این ویتامین را به بدن منتقل کنید.

ویتامین د در شیر کامل، غلات، ماست، تخم مرغ، جگر، انواع ماهی، کره، قارچ، آب پرتقال و روغن ماهی به حد قابل توجهی وجود دارد. همچنین برای جذب ویتامین د می توانید هر روز در مجاورت نور خورشید قرار بگیرید تا این ویتامین را بطور طبیعی دریافت دارید.

مصرف مواد معدنی

مصرف مواد معدنی برای غلبه بر اضطراب

کمبود مواد معدنی مانند منیزیم، روی، آهن و کروم در بدن منجر به کاهش هورمون سروتونین می شوند و می توانند شخص را به اضطراب و افسردگی مبتلا نمایند. بنابراین با استفاده کافی از مواد معدنی می توانید از  اضطراب و افسردگی مصون بمانید.

مواد معدنی در لوبیا، گوشت گاو، غلات کامل، آجیل، حبوبات، جگر، کلم بروکلی، زرده تخم مرغ، سبزیجات تیره رنگ، شکلات تلخ، گوشت بره، برنج قهوه ای، نان گندم کامل، سویا و مشتقات سویا و موز وجود دارند.

توسط |۱۳۹۷-۸-۲۳ ۱۷:۴۶:۴۹ +۰۳:۳۰آبان ۱۶ام, ۱۳۹۷|رفع اضطراب و استرس|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

آزاده ملک زاده

دیدگاه خود را بنویسید