کم شدن استرس با مهرورزی

//کم شدن استرس با مهرورزی

کم شدن استرس با مهرورزی

ابراز عشق و محبت به دیگران یکی از نشانه های آرامش افراد است، چرا که کم شدن استرس و در یک کلام آرامش مستلزم این است که شما عشق و محبت درونی خود را به دیگران ابراز دارید.

زمانی که شما دریچه قلب خود را به دیگران می گشایید و کینه و نفرت را از خود دور می کنید، وجودتان از عشق، محبت و انرژی مثبت مالامال می گردد که به این طریق می توانید بهترین رویدادها و موقعیت ها را به سوی خود جذب نمایید. در جهت عکس زمانی که دریچه قلبتان بسته است و احساسات منفی مانند کینه، حسادت، نفرت و… را درون خود پرورش می دهید، تنها خودتان ضرر خواهید کرد و علاوه بر اینکه استرس و مشکلات پای ثابت زندگی شما خواهند بود، وجهه خود را در بین سایرین نیز از دست می دهید و توسط اطرافیان خود طر خواهید شد.

بنابراین اگر شما فردی پر استرس و ناموفق هستید می توانید با پرورش عشق و محبت خود کم شدن استرس را نیز تجربه نمایید که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت.

کم شدن استرس با نیروی عشق و محبت

کم شدن استرس با نیروی عشق و محبت

برای نتیجه گرفتن از این تکنیک لازم است که در آغاز و پایان هر روز به این فکر کنید که چه چیزهایی در زندگی برای شما ارزشمند هستند و به چه چیزهایی عشق می ورزید. با مرور افراد، اشیا یا رویدادهای مورد علاقه تان به تدریج دریچه قلب شما گشوده خواهد شد و عشق، محبت و آرامش جزء لاینفک ناخودآگاه شما می شود.

چیزی که در این تکنیک اهمیت دارد این است که سعی کنید در این راه از کسی الگوبرداری و تقلید نکنید و تنها به علاقه مندی های خودتان توجه کنید، چون شاید شخصی یا رویدادی در یک نفر دیگر احساس خوبی ایجاد کند ولی از نظر شما چنین نباشد، پس نباید خودتان را فریب دهید، با کمی تفکر و تمرکز می توانید به راحتی علایق خود را پیدا کنید.

مهم نیست که برای گشودن دریچه قلبتان از چه رویدادها و افرادی استفاده می کنید، بلکه فقط کافی ست شروع و پایان روز شما با افکاری خوب، محبت آمیز و سرشار از قدردانی همراه باشد.

شاید شما از آن دسته افرادی باشید که از ابراز احساسات به دیگران خجالت می کشند، بنابراین نمی توانید به یکباره سراغ افراد مورد علاقه تان مانند همسر، پدر، مادر، خواهر، برادر و… رفته و به آنها بگویید که چقدر دوستشان دارید ولی می توانید با استفاده از شیوه های ابداعی خودتان به گونه ای آنها را متوجه عشق و احساس خود نمایید.

ابراز محبت شکل های مختلفی دارد، بعنوان مثال می توانید به شخصی بگویید چقدر امروز زیباتر شده و این لباس چقدر به او می آید، یا وقتی کسی کاری برایتان انجام می دهد با گرمی از او تشکر کنید و بگویید کمک او برای شما بسیار ارزشمند است. بطور کلی ابراز احساسات در شرایط مختلف متفاوت خواهد بود، فقط کافی است همیشه به ندای قلبتان گوش دهید و مثبت ترین و زیباترین جملاتی که به ذهنتان می رسد را به مخاطب بگویید.

ابراز احساسات علاوه بر از بین بردن استرس و دستیابی به آرامش قلب شما را به دیگران نزدیکتر می سازند و سبب می شود در برقراری ارتباط (هر ارتباطی، چه خانوادگی، چه عاشقانه و چه شغلی) موفق ظاهر گردید.

توسط |۱۳۹۷-۷-۲۴ ۲۲:۳۱:۰۷ +۰۳:۳۰مهر ۲۵ام, ۱۳۹۷|رفع اضطراب و استرس|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

آزاده ملک زاده

دیدگاه خود را بنویسید